z Sybaris, hodowla Golden Retriever i Springer Spaniel Angielski

Springer Spaniel Ang.

DogoterapiaERIS Yavanna

Rok po śmierci Toni do naszego życia zawitała suczka rasy golden retriever ERIS Yavanna ur. 01.02.2000 (Nose to Nose of the Hellacious Acres x MY FAIR LADY Oligarchia FCI) domowo Lucky.

Lucky mając zaledwie rok startowała na Próbach Polowych Młodych Psów, które wygrała uzyskując dyplom I st.  W 2001 roku mając 1,5 roku uzyskała certyfikat użytkowości na Konkursie Płochaczy (dyplom I st. i 1 lokata),  po roku powtórzyła sukces na Konkursie Retrieverów w klasie B (też dyplom I st. z 1 lokatą).  18 maja 2003 roku na II Regionalnym Konkursie Tropowców w Tarnowie „wydeptała”  100 pkt na 100 możliwych, uzyskując lokatę 3/7 oraz dyplom I st.

Mam nadzieję, że szczęście (ang. luck= szczęście) nigdy nie opuści mojej Lucky!

Tak jak Deresz był nie tylko psem myśliwskim, ale również wyszkolonym psem towarzyszącym - tak i Lucky na szkoleniu myśliwskim nie poprzestała.  Od 2001 roku wraz z grupą goldenów co dwa tygodnie odwiedza Dom Pomocy Społecznej, dając chwile radości pensjonariuszom Domu.

Niestety, szczęście nie może trwać wiecznie ...  Lucky odeszła od nas 03.09.2012, przeżywszy z nami 12 lat 7 mies. i 2,5 dnia, pozostawiając nas w wielkim smutku :-(

 

 

 


Copyright © 2009-2014 z Sybaris. Wykonanie i administracja Szymon Kapela Golden Retriever Vasco.