z Sybaris, hodowla Golden Retriever i Springer Spaniel Angielski

Springer Spaniel Ang.

DogoterapiaHistoria

CEZAR z Moraska, po domowemu DereszPsy w moim domu były "od zawsze". W 1980 roku pojawił się szczeniak rasy wyżeł niemiecki szorstkowłosy CEZAR z Moraska (1980-1989) (DUX v.d.Sababurg x IRMA z Naramowic), nazywany Dereszem - i wtedy właśnie zaczęła się moja wspaniała przygoda z psami myśliwskimi i z łowiectwem.

Cezar - Deresz odziedziczył po swoich przodkach, doskonałych użytkowo psach, wielką pasje łowiecką i łatwość w szkoleniu. Szybko to udowodnił - już niespełna roczny dwukrotnie zdał egzamin PT I na ocenę doskonałą, na Mistrzostwach Polski Psów Towarzyszących (Wrocław, 11-12 września 1982) wśród startujących 20 psów zajął trzecie miejsce (192,7 pkt.), zdał też egzamin PT II uzyskując 195 pkt/200 możliwych z 1 lokatą i złotym medalem, uczestniczył też w pokazach szkolenia organizowanych przez Krakowski Oddział Związku Kynologicznego w Polsce. Po tylu sukcesach w szkoleniu posłuszeństwa usłyszałam wreszcie: "taki mądry pies, a zmarnuje się w rękach nie myśliwskich!!!"

 

Nie można było mocniej wejść mi na ambicję...

 

Ja z HappikiemW 1984 roku wystartowaliśmy w Konkursie Psów Myśliwskich w Rzeszowie - uzyskując 2 lokatę z dyplomem I st, potem na Krajowych Konkursach - 1 lokata, ale z dyplomem II st. W 1985 roku wstąpiłam w szeregi PZŁ w Krakowie. Należę obecnie do Koła Łowieckiego "Luty Tur" w Krakowie a przez parę lat byłam jeszcze w "Belinie" we Włoszczowie.

TongaCezar - Deresz, pies wszechstronnie użytkowy, oceniany na wystawach jako pies zawsze doskonały, zostawił po sobie liczne potomstwo. 

W 1986 roku do mojego domu przybyła wspaniała jamniczka Tonga i szczeniakiszorstowłosa TONGA spod Ławy (1986-1999) (BOOM KACPER z Dziczej Skóry x ZORBA z Tureckiej Kamienicy) domowo Tonia. W ciągu trzech lat zrobiła championat Polski oraz aby tradycji stało się zadość startowała w Próbach Polowych i Konkursach Jesiennych zawsze zajmując pierwszą lokatę. I to właśnie ona zapoczątkowała hodowlę "z Sybaris" rodząc 17 listopada 1988 siedem dorodnych szczeniąt.

 

ERIS Yavanna (Lucky)Rok po śmierci Toni do naszego życia zawitała suczka rasy golden retriever ERIS Yavanna ur. 01.02.2000 (Nose to Nose of the Hellacious Acres x MY FAIR LADY Oligarchia FCI), domowo Lucky. 

Lucky mając zaledwie rok startowała na Próbach Polowych Młodych Psów, które wygrała uzyskując dyplom I st. W 2001 roku mając 1,5 roku uzyskała certyfikat użytkowości na Konkursie Płochaczy (dyplom I st i 1 lokata), po roku powtórzyła sukces na Konkursach Retrieverów w klasie B (też dyplom I st z 1 lokatą). Mam nadzieję, że szczęście (ang. luck = szczęście) nigdy nie opuści mojej Lucky!

Lucky - wolontariuszkaTak jak Deresz był nie tylko psem myśliwskim, ale również wyszkolonym psem towarzyszącym - tak i Lucky na szkoleniu myśliwskim nie poprzestała. Od 2001 roku wraz z grupą goldenów co dwa tygodnie odwiedza Dom Pomocy Społecznej, dając chwile radości pensjonariuszom Domu.

1 lutego 2008 roku moja Lucky skończyła 8 lat. Doszłam do wniosku, że jest to odpowiedni moment na powitanie w domu nowego szczeniaka. Lucky będąc „kobietą” w średnim wieku z łatwością przekaże mu swoją wiedzę i doświadczenie. 

I tak 1 maja 2008 zawitał w moje progi, urodzony 12 marca 2008, I`M YOUR MAN Alter Idem (Int.Ch. Ashbury Angel Heart x Int. Ch. Summertime of the Hellacious Acres) domowo wołany Happy.

I`M YOUR MAN Alter Idem (Happy)

 

Mam nadzieję, że tak jak Lucky jest w życiu lucky (szczęśliwa, szczęściara)
tak Happy będzie happy (szczęśliwy, zadowolony) – bo przecież imię zobowiązuje!

 


Copyright © 2009-2014 z Sybaris. Wykonanie i administracja Szymon Kapela Golden Retriever Vasco.